Ogłoszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

III NIEDZIELA ZWYKŁA
 26.01.2020

1. W tym tygodniu Kościół  wspomina:

2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że trzecia niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.

3. W następną Niedzielę Msza św w Żabnicy o godz. 9.00 i 12.00, a w Czepinie o godz. 10.30.

4. W niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy świece zwane gromnicami. Dawniej wystawiano je zapalone w oknach podczas burz oraz wkładano w dłonie konająącym. Zwyczaj ten nawiązuje do Chrystusa-Światłości świata. Święto to ma charakter Pański, ale w tradycji polskiej jednak otrzymało silny chrakter Maryjny: Chrystus jest Światłością świata, oświecającą nasze ciemne drogi, na których przewodniczy nam Jezusowa Matka.

5. W następną niedzielę Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.

6. Msze św. w tygodniu w Żabnicy: czwartek - piątek o godz.17.00, a w Czepinie w środę o godz. 17.00. Przypominam że w każdą niedzielę spotykamy się z dziećmi i rodzicami dzieci pierwszokomunijnych na Mszy św, o godz. 12.00, a z młodzieżą z kl. VI – VII – VIII o godz. 9.00 na Mszy św.

7. Spotkanie z kadydatami do Sakramentu Bierzmowania w piątek o godz. 16. 30 w Kościele. Koronka do Bożego Miłosierdzia w Żabnicy i w Czepinie w niedzielę przed Mszą św. Do DPS w Dębcach udam się w środę - sobotę i niedzielę.

8. Za wszelką dobroć, życzliwość i ofiarność – składam serdeczne „Bóg zapłać”.  Po Mszy św. przy wyjściu z Kościoła można nabyć kalendarz z św. Janem Pawłem II

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

10. Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątali  ................................................................... za co serdecznie dziekuję.

Żabnica, 25 stycznia 2020

Ks. mgr lic. Jerzy Brocławik