Ogłoszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

74-100 Gryfino  Tel.914160230

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
19.06.2022

1 .      W tym tygodniu Kościół wspomina :
       Wtorek                       św. Alojzego Gonzagi ,Zakonnika
       Piątek                         Narodzenie św. Jana Chrzciciela
       Sobota                        Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
2. Msze św. w naszym kościele w Żabnicy będą odprawiane : wtorek - czwartek - piątek o godz. 18.00 , a w Niedzielę o godz. 9.00 i 12.00,  w Czepinie w środę o godz. 18.00, a w Niedzielę o godz. 10.30 .
3. W czwartek  zakończenie oktawy Bożego Ciała . Po procesji kapłan poświęci wianki z kwiatów i ziół, które są symbolem naszej pracy, którą uświęca zjednoczenie z Chrystusem Eucharystycznym . Zapraszamy z P. Katechetką dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji .
4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św o godz. 18.00 , a po Mszy św – Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszgo Sakramentu do godz. 21.00 . zapraszam wszystkich parafian.
5. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana. Jezusa Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane przed Mszą św.
6. W piątek (24.06.2022) zapraszam z P. Katechetką dzieci i młodzież naszej Szkoły Podstawowej na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00. Dzieci z Czepina będą dowiezione autobusem. Serdecznie zapraszamy rodziców i nauczycieli.
7. We wtorek (28.06.2022) będziemy obchodzić 50 Rocznice utworzenia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Główną Uroczystością obchodów Jubileuszu  50-lecia diecezji będzie Dziękczynna Msza Święta o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Pragnę poimformować, że Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga w szczególny sposób zaprasza wszystkich do udziału w doniosłej Uroczystości .
8. Za wszelką dobroć, życzliwość i ofiarność składam serdeczne „Bóg zapłać”  i proszę Pana Boga , aby Wam na drogach doczesnego życia błogosławił.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej . Do nabycia jest Tygodnik ,, Niedziela” i ,, Gość niedzielny”. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych. Spowiedż św. pół godz. przed Mszą św.
10.  Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątała rodzina GABRUSIONEK                           z ul. Rybackiej     za  co  serdecznie dziekuję.
                                                                                                                  Ks. Mgr lic. Jerzy Brocławik